Bu yorum-haber içeriğimizde sizlere Türkiye’de doktorların önerdiği zayıflama ilaçları hakkında bilgi vereceğiz. Bu ilaçları kullanmadan önce dikkatli olmalı, doktorunuzdan onay almanız gerekiyor. Kendi kafanıza göre ilaç kullanmanız, sağlığınızla alakalı telafisi mümkün olmayan hasarlara neden olabilir.

Doktorların önerdiği zayıflama ilaçları

Türkiye’de doktorların önerdiği ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bazı zayıflama ilaçları ve 2024 yılı itibarıyla güncel fiyatları şu şekildedir:

  1. Thincal 120 mg 84 kapsül
  2. Wanabi Forte 120 mg 84 kapsül
  3. Xenical Forte 120 mg 84 kapsül
  4. Exodex ve One a Day Weight Smart
  5. Ozempic 1 Mg

Şimdi dilerseniz bu ilaçlara biraz detaylı bir göz atalım ve 2024 itibariyle güncel fiyatlarını inceleyelim.

etken maddesi orlistat olan ilaçlar

Thincal 120 mg 84 kapsül

Bu ilaç 821.81 TL fiyatla satılmaktadır. Thincal, Orlistat etken maddesini içeren ve vücuda alınan yağların emilmeden dışarı atılmasına yardımcı olan bir ilaçtır.

Wanabi Forte 120 mg 84 kapsül

Wanabi Forte’nin fiyatı 510.31 TL olarak belirlenmiştir. Bu ilaç da Orlistat içerir ve Thincal ile benzer şekilde çalışır.

Xenical Forte 120 mg 84 kapsül

Xenical Forte, Orlistat içeren bir başka ilaç olup, fiyatı 423.98 TL’dir. Bu ilaç da vücuda alınan yağların emilimini engelleyerek kilo kaybına yardımcı olur.

Exodex ve One a Day Weight Smart

Bu ilaçların da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığı ve kilo verme sürecine destek olduğu belirtilmiştir, ancak güncel fiyatları hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.

Ozempic 1 Mg

Ozempic, vücut kütle endeksinde azalma, açlık kan şekerinin dengelenmesi ve trigliserit ile kolesterol değerlerinde düşüş gibi olumlu etkileri olan bir ilaçtır. 2024 yılı itibarıyla Türkiye’de Ozempic 1 Mg ilacının fiyatı yaklaşık 16.500 TL civarındadır.

Bu ilaçların her birinin yan etkileri, kullanım koşulları ve etkileşimleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle, ilaç kullanımı öncesinde mutlaka doktora danışılması ve doktor kontrolünde ilaç kullanılması önemlidir.

Siz de yukarıda sıraladığımız ilaçlardan birini kullandıysanız, birkaç cümle ile ilaçlar hakkındaki tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Newsletter