Telekomünikasyon

Türkcell 4.5G Şebeke ile Sınırları Zorlayın

Yazar:

Tarih:

Son günlerde ülkemizde konuşulan konulardan bir tanesi de 4.5G’dir. Türkcell 4.5G ile farkı göreceksiniz. Nedir bu 4 buçuk G diye soranlar oluyor.  Biz de soruyoruz ve araştırıyoruz. Bu konuda değişik rivayetler olsa da amerikada kullanılan 4G LTE’nin türkiyedeki adı da diyebiliriz. Yani aslında 3G’den sonra gelmesi gereken 4G normal 4 oluyor. Oradaki buçuk ise LTE’yi temsil ediyor.  Hasılı kelam sözün kısası 4.5G daha hızlı, daha yüksek performanslı internet demektir. Diğer bir deyişle 4. nesil kablosuz iletişim ağı da diyebiliriz. Bu nedenle adına 4.5 G demişler.

Yeni nesil internetin 3G’ye nazaran en belirgin farkı indirme ve yükleme hızlarıdır. Bu internet şebekesiyle videoları, filmleri, müzikleri kesinti olmadan dinleyecek ve izleyeceksiniz. Şu anda dünya üzerinde kullanılan en hızlı internet şebekesidir. Gelişmiş ülkelerin hemen hepsinde 4.5G internet şebekesi kullanılmaktadır. Diğer ülkelerde adına 4G LTE diyorlar fakat aynı hızda internet sunulmaktadır.

4.5G ile hayatımızda nelerin değiştiğini ya da değişeceğini merak edenler için bir kaç bir şey söylemek istiyoruz. Aslında öyle pek bir şey değişmeyecek ama artık internette video izlerken dolmasını beklediğiniz, bir an önce dolsun diye sabırsızlanmalarımız tarih olacak. Yani indirilmeye tabi olan her şeyi anında indirebilecek, işlerimizi daha kolay halledebileceğiz.

turkcell 45g nedir

Bu konuda Türkcell rakiplerine nazaran daha önde gibi. Fakat teknoloji aynı teknoloji olduğundan dolayı diğer rakipleri de türkcellden geri kalmıyor. Kişisel fikirlerimi söylemek istiyorum. Türkcell’in şebeke ağı elbette çok daha geniştir fakat türkcell’de bile şebeke sorunu yaşanan bölgelerimiz bulunuyor. Özellikle kırsal kesimlerde türkcell şebeke sorunu yaşarken rakipleri daha önde olabiliyor.

Türkcell 4.5G Nedir

Türkcell’in 4.5G internet teknolojisini şehir merkezlerinde kullananlar memnun kaldıklarını ifade ediyorlar. Siz de türkcell ile 4.5G internetin sınırlarını zorlayabilir, farkı görebilirsiniz. Dilerseniz yukarıdaki videoyu izleyerek türkcell 4.5G hakkında her türlü bilgiye sahip olabilirsiniz.

Filiz Kaya Kimdir?

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.