Kullanıcı Yorumları

Türkçe Olimpiyatları Hakkında

Yazar:

Tarih:

Bir kişiyi ya da kurumu eleştirmeden önce iyi bir araştırmadan geçirmek gerekir. Ben bunu böyle bilir, böyle söylerim. Zira türkçe olimpiyatları içinde ülkemizde insanlarımız bilip bilmeden konuşuyor, kulaktan doğma bilgilerle demediklerini bırakmıyorlar. Elbette kusursuz değildir, eksikleri vardır ve olabilir de. Fakat olaya bütünüyle baktığımız zaman ülke adına büyük bir başarı ve kazanım olduğunu söyleyebiliriz.

En azından şu şekilde olaya yaklaşmak zannedersem yanlış olmayacaktır. Diğer ülkelerin ülkemizde dalgalanan bayrakları onlar adına nasıl övgü kaynağı oluyorsa türkçe olimpiyatları da bizim için bir övgü kaynağı olmalıdır. Zira en basit şekliyle milli bayrağımız dünyanın hemen her yerinde dalgalanmakta, maviyle karışarak insanların bilinçlerine yerleşmektedir. Gören insanlar ‘Bu hangi ülkenin bayrağıdır?‘ sorusunu sormadan geçmemektedirler. Fakat ülkesini sevmeyen bazı kimseler o ülkelere giderek o okulların kapatılmasını, türk bayrağının dalgalanmasının engellenmesini istemektedirler. Bunun için ellerinden gelen tüm gayretleri ortaya koymaktan da geri durmuyorlar.

Sadece bayrak mı? Ses bayrağımız olan Türkçe’de dünya dilleri arasındaki popülariteye bu vesileyle ulaşmış oluyor. Elbette konuştuğumuz bu olay 10 yılda, 20 yılda olacak bir iş değildir. Bunun için onlarca yıla ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum zira nesiller kolay yetişmiyor ve her insan aynı fıtrata sahip olmuyor. Bence ülkemiz adına böyle bir organizasyon çok başarılı ve mantıklı bir girişimdir. Her ne kadar 2 yıldır ülkemizde yapılmıyor olsa da dünyanın diğer ülkelerinde coşkuyla gerçekleşmeye devam ediyor.

türkçe olimpiyatları

Türkiye için faydalı bir etkinlik

Son olarak Romanya ve Almanya’da finalleri yapılan Türkçe Olimpiyatları‘nı izlerken duygulandığımı itiraf etmek istiyorum. Sizden olmayan insanların sizinle aynı dili konuşuyor olması, o lisan ile fıkralar anlatıp, atasözlerinizi kullanıyor olması gerçekten de tarif edilmeyecek bir duygudur. Az önce de söylediğim üzere eleştirilecek bir çok nokta bulmanız mümkündür. Fakat ülke adına çok önemli olduğunu da belirtmek istiyorum. Bunlar şahsi düşüncelerimdir.

Siz de türkçe olimpiyatları ile alakalı olarak yorumlarınızı, eleştirilerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Lütfen yapacağınız yorumlarda küfür, argo ifade kullanmamaya dikkat ediniz.

Elif Kaya Kimdir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.