Telekomünikasyon

TTNET Şikayet ve Türk Telekom Sorunları

Yazar:

Tarih:

Türkiye’de internet altyapısını elinde bulunduran türk telekom ürünü olan ttnet ile alakalı ttnet şikayetleri konusu altında insanlar yaşadıkları sorunları dile getiriyorlar. Siz de ttnet şikayet başlıklı bu yazımızda başınızdan geçen olayları insanların bilinçlenmesi adına paylaşabilirsiniz. Lütfen yazacağınız yorumlarda kredi kartı, telefon numarası, açık adres  ya da kimlik numarası gibi kişisel bilgileri kullanmayınız.

Bizzat ttnet internet kullanmış biri olarak bir çok sorun yaşadığımı ve bu soruların geç ya da çok uğraştıktan sonra giderildiğini söyleyebilirim. Eskişehir’de ttnet kullandığım zamanlarda en hızlı olan paketi istemiş ve bunun yanında bir de tivibu hizmeti satın almıştım. Bu firmada çalışan elemanlar ilk geldiklerinde tivibu cihazını aktif etmiş ve çalışır durumda bana teslim etmişlerdi. İlk bir kaç gün sorunsuz şekilde kullandığım ttnet tivibu hizmeti ile alakalı sonraları bağlantı sorunları yaşamaya başladım. Bu durumu saatlerimi ayırarak aradığım ttnet müşteri hizmetleri çalışanlarına aktardıktan sonra bana gönderilen destek servis ekibi buradaki internetin yeterli olmadığını ve bu nedenle çalışmadığını söylediler. Ben bunu bir türlü anlayamamıştım. Eğer böyle bir sorun vardıysa neden ilk geldiklerinde bunu bana söylemediler ve neden benden ücret alıp beni mağdur ettiler. Hadi bunu geçtim. Peki ilk bağladıkları zaman tivibu hizmetim çalıştı da neden sonra bağlantı nedeniyle çalışmadı bunu da hiç anlayamadım ve öylece konu kapandı.

Sonraları Şanlıurfa’da kaldığım dönemlerde de yine mecburiyet nedeniyle ttnet internet bağlatmış ve internet hizmetinden yararlanmaya başlamıştım. Zaten aylık minimum 50 TL para ödeme yapıyordum ki bu zaman zaman farklı rakamlarda olabiliyordu. Önemli olan fiyatı değildi zaten fakat Urfa’da kaldığım zamanlarda da yine internet hızı olsun, bağlantının gidip gelmesi olsun vs.. bir çok sorun yaşamış ve yine destek ekiplerinin yapabileceğimiz bir şey yok burada altyapı henüz tam hazır değil ifadeleriyle karşılaştım. Yapacak bir şey yok diyerek aylık düzenli ödemeler eşliğinde gidip gelen bağlantıyı kullandık.

TTNET bir anonim şirket olup vikipediadan aldığım bilgiler doğrultusunda şu anki bütçesinin 3.5 milyar TL olduğunu söyleyebiliyoruz. Fakat bu firmanın sahipleri yabancılar olup Türk Telekom adı altında gelirlerini arttırmaktadırlar. Bkz: ttnet vikipedia

Benzer sorunları Mersin’de kaldığım zamanlarda da yaşadım. Burada anlattığım olaylar bir kaç ay içerisinde yaşanmış bitmiş olaylar değildir. Bu yaşadıklarımı son 5 yıl içinde tecrübe ederek sizlerle paylaşıyorum. Bu nedenle ttnet şikayet başlıklı bu konuyu açarak benim durumumda olan ya da ttnet internet ile alakalı sorunlar yaşayan kişilerin de içlerini dökmelerine aracı olmak istedim. Siz de aşağıdaki yorum alanını kullanarak ttnet şikayet konunuzu dile getirebilirsiniz. Lütfen az önce de ifade ettiğim üzere kişisel bilgilerinizi, telefon numaranızı, kredi kartı bilgilerinizi ve ya da açık adresinizi güvenliğiniz açısından paylaşmayınız.

ttnet şikayet

TTNET’in kurulduğu günden bu yana kullanmış olduğu logosu. Zaman içerisinde ufak değişiklikler olsa da genel yapısı aynı kalmıştır.

TTNET Şikayet Konusu

Bu arada son zamanlarda yaşanılan erişim sorunlarını da gözden kaçırmamak gerekiyor. Bu çok önemli bir husus olup Facebook, Twitter, Instagram vs.. gibi sosyal hesaplara sırf birilerinin canı istedi diye erişim engelinin getirilmesi de ayrı bir tartışma konusudur. Kimse kimsenin iletişim hakkını engelleme hakkına sahip değildir. Bu konuda TTNET ya da genel anlamda Türk Telekom’u cesur olmaya davet ediyorum.

Filiz Kaya Kimdir?

Recommended for you

1 Comment

  1. ahmet tatlı

    18 Temmuz 2016 at 22:59

    iyi günler bende ttnet kullanıcısıyım ve bazen bizim internet gidip gidip geiyor bu bazen 3 4 gün devam ediyor bazen 1 hafta böyle devam ediyor müşteri hizmetlerini aradıktan belli bir sonra düzeliyor 2 yada 3 hafta sonra tekrar eski haline geliyor bunun neden nedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.