Toyota RAV4 (2016) Kullanıcı Yorumları

TOYOTA RAV4 Satın Almadan Önce Yorumları Okuyunuz...

Yaklaşık 2 yıl önce Amerika’da toyota rav4 2016 model bir araç satın aldım. Şimdilerde 2019 rav4 modelleri çıkıyor olsa da ben arabam hakkında konuşacağım. O zaman sıfır faizle bir kampanyaları vardı ve bana toyota rav4 2016 xle beyaz maliyeti $30.000 olmuştu. Şu sıralar Türkiye satış fiyatı nedir diye bakarken bu inceleme yazısını sizlerle paylaşmak istedim. Benim araç 4 silindir 2500 motora sahipti. Elbette Türkiye için oldukça yüksek bir motor gücü olsa da Amerika’da 8 silindir 5800 motorlu araçlara nazaran hiç birşeydir.

Toyota RAV4 Yorum!

Her neyse.. Arabamdan memnunum. Elbette aldıktan sonra hoşuma gitmeyen yanları da oldu. Bir önceki aracım yine Toyota Camry idi. O aracım da güzeldi fakat biraz yüksek araçlara olan düşkünlüğüm nedeniyle bu defa RAV4 işime yarar diye düşünmüştüm. Şimdilerde her ne kadar GMC Yukon XL arayışım devam ediyorsa da bu aracımı gerçekten sevmiştim.

Bir kere Toyota, motor noktasında çok kaliteli bir iş çıkartıyor. Zannedersem Amerika’da en sağlam motora sahip 1-2 firmadan bir tanesidir. Fakat kullandığı malzeme yönünden eksiklikleri çoktur. En basit haliyle Toyota RAV4 LE ile Toyota RAV4 XLE arasında dağlar kadar malzeme kalitesi bulunuyor. Adamlar bir modele eklediği bir tuşun kalitesi ile diğer modele eklediği tuşun kalitesi bilr aynı değildir.

Atik olması, 4 çeker olması zorlu kış şartlarında işimi kolaylaştırıyor olsa da netice itibariyle uzun yolda içeriye fazla ses geçiriyor ve bu da bir zaman sonra insanı rahatsız ediyor. Toyota Camry’de bu kadar ses aktarımı yoktu. Yalıtımı oldukça iyiydi.

Toyota RAV4 Fiyatı

Ben amerikadaki satış fiyatına baktım yaklaşık olarak toyota rav4 xle 2018 model fiyatı vergiler, masraflarla birlikte $32.000 dolar civarındadır. Türkiye için baktığımda ise 320.000 TL’den başlayan fiyatlarla sıfır aracı Toyota’dan satın alabiliyorsunuz.

Eğer ses geçirmesi benim için çok sorun değil diyorsanız toyota rav4 işinizi görebilecek güzel SUV’lerden bir tanesidir. Eğer sürekli müzik dinlerseniz uzun yolda da -hele ki hybrid almışsanız- yakıttan da tasarruf ederek güzel bir yolculuk yapabilirsiniz.

2016 toyota rav4 xle beyaz ikinci el
Şu anda kullandığım araç: 2016 model toyota rav4 xle beyaz

Toyota RAV4 Yakıt Tüketimi

Kullandıkları motor hemen hemen tüm toyota modellerinde aynıdır. Şu anda bende bulunan ara. 2016 toyota rav4 xle modelidir. Bu aracın normalde şehir içinde 1 galon ile 23 mil’ gitmesi gerekiyorken ben hiç bir zaman 23 mil yaptığımı görmedim. Genelde şehir içinde 1 galon ile 18-19 mil gitmekteyim. Elbette bunda New York trafiği etkilidir.

Bu arada Kullanıcı Yorumları’nda paylaştığımı diğer araba incelemeleri için otomobil yorumları linkine tıklayabilirsiniz.

Uzun yolda ise normalde aracın 1 galon ile 30 mil gitmesi gerekiyor. Ben bunu da görmedim. Kullandığım benzin kaliteli olup her zaman süperdir. Otobanda ise 1 galon ile genelde 26-27 mil gitmekteyim. Toyota rav4 yakıt tüketimi de 2016 model için bu şekildedir. Arabada Eco, Normal ve Spor modları bulunuyor. Eco moddan bir tasarruf görmedim. Uzun yolda işe yarıyor sadece. Genelde normal modda kullanıyorum. Zaten spor modda ise yakıtın anasını ağlatıyor. Arada sırada şehir dışında güzel oluyor. 🙂

Bir daha alır mıyım?

Ben Amerika’da yaşamaktayım. Şu anda GMC’nin Yukon XL modelli aracı çok hoşuma gidiyor ve büyük bir ihtimalle alacağım inşaallah. Bir daha toyota rav4 alır mıyım? Ses geçirme noktasında bir olumsuz etki bıraktığı için zannedersem almam. Fakat bu sorunu ortadan kaldırırlarsa ve yeni modelleri daha da gelişmiş teknoloji ile donatılırsa alabilirim. Hoş GMC Yukon XL’e bindikten sonra Toyota RAV4 insanı tatmin eder mi o da ayrı bir tartışma konusu fakat hani olur ya insan seçim yapmak zorunda kalırsa aynı klasmandaki bir arabayla elbette toyota rav4 derim…

GMC Yukon XL Denali
Yeni alacağım araç GMC Yukon XL’den bir görüntü.

Toyota RAV4 Kullanıcı Yorumları

Teknik özellikleri de sıralayarak canınızı sıkmak istemedim. Şimdilik benim toyota rav4 ile alakalı söyleyeceklerim bu kadar. İlerleyen günlerde sizler için toyota camry (toyota avensis) ve ilk arabam olan volkswagen jetta ile alakalı yorumları da paylaşacağım. Kısmet olur da gmc yukon xl’i alırsam onu da sizler için detaylandırmaya çalışacağım. Daha fazla bilgi için Toyota Türkiye sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yorumları paylaşmayı unutmayınız. şimdilik hoşçakalınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.