Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları

Teff bitkisi nedir? Teff tohumu kullananlar ne diyor, müşteri şikayetleri

Teff bitkisi, son zamanlarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de epey popüler olan bitkisel zayıflama gıdaları arasında yer almaktadır. Biz de kullanıcı yorumları editörleri olarak sizler için teff tohumlu çayı nedir, teff bitkisi nasıl kullanılır, faydaları nelerdir gibi başlıkları araştırdık. Bu yazımızda ayrıca dilerseniz teff tohumu kullananlar, kullanmış oldukları ürünler hakkında düşüncelerini de paylaşabilirler. Sözü çok daha fazla uzatmadan konuya girelim..

Teff bitkisi nedir?

Teff tohumu, gluten-free olması hasebiyle başta Amerika olmak üzere birçok ülkede son zamanlarda tercih edilen bir tahıl ürünüdür. Organik teff tohumunu kullananlarda hormonal seviyeler dengeleniyor, bağışıklık sistemini destekliyor, sindirim sorunu olanlarda bu problemi ortadan kaldırıyor vs… birçok faydası olan bir tahıl ürünüdür. Aşağıda teff tohumu faydaları nelerdir sorusuna detaylı olarak cevap vereceğiz.

Artık bu kadar reklamı yapıldığından mıdır yoksa yurtdışından geldiği için midir bilemiyorum fiyatı biraz yüksektir. Dileyenler teff bitkisi tohumu olarak alabileceği gibi internette teff tohumlu çay olarak satılan ürünleri de alıp kullanabilirler. Biz her zaman olduğu gibi doğal olarak un halinde olanı satın alıp, yemeklerinizde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Teff tohumu faydaları nelerdir?

Az önce de söylediğimiz üzere doğal bir tahıl ürünü olduğu için birçok faydası bulunmaktadır. Fakat yine de bu sayfada ya da başka internet sitelerinde gördünüz diye sizde aynı etkiyi yapacaktır diye bir kaide yoktur. Lütfen bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan teff bitkisi ya da başka ürünleri kullanmayınız.

  • Gluten içermez bu nedenle sağlıklıdır.
  • Hormon seviyenizi düzenler
  • Kemiklerin güçlenmesini sağlar
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Sindirim sistemini düzenler
  • Kilo kontrolü amacıyla kullanılabilir.

İnternette araştırdığımız kadarıyla bazı kardiyovasküler hastaların tedavisinde de kullanılabiliyormuş. Bu konuda dediğimizi gibi uzman doktorunuza danışmadan hareket etmeyiniz.

Teff tohumlu çay kullananlar

Tadının kestaneye benzediğini söylüyorlar. Afrika kökenli olan bu bitki maalesef ülkemizde yetişmiyor. İnternet üzerinde teff tohumlu çay 59 TL’ye satılıyor. Bizce fiyatı yüksek olsa da karar elbette satın alacak kişilere kalmıştır.

Gittigidiyor.com, n11.com gibi sitelerde sadece teff bitkisinden yapılmış bitkisel zayıflama çayları satılmaktadır. Teff tohumu olarak satan bir mağaza bulamadık fakat çevrenizdeki aktarlara teff tozu var mı diye sormanızı tavsiye ederiz.

Teff tohumu kullanıcı yorumları

Yine yapmış olduğumuz araştırma neticesinde kaliteli bir site olan agaclar.net’te teff bitkisi ile alakalı güzel bir kaynağa ulaştık. Dilerseniz buraya tıklayarak ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz. Bu sayfada teff bitkisinin besin değeri nedir, faydaları ve zararları nelerdir gibi birçok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Teff şikayetleri

Bu sayfamızda sizler de teff tohumu çayı hakkında yorumları ve teff şikayetleri yazabilirsiniz. Kafanıza takılan sorular olursa lütfen sormaktan çekinmeyiniz. Her zaman olduğu gibi biz www.kullaniciyorumlari.net olarak faydalı bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Sağlıklı, güzel ve mutlu günlerin sizlerle olması dileklerimizle…

1 yorum
  1. Kullanıcı Yorumları diyor

    Teff tohumlu çay ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruları Kullanıcı Yorumları sitesinde paylaşabilir, ürünü kullandıysanız düşüncelerinizi de diğer insanlar için yayınlayabilirsiniz. Sizce teff bitki çayı işe yarıyor mu? Bu ürün hakkında neler düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.