Teff Bitkisi Çayı Nedir?

Teff bitkisi tohumu kullananlar, teff çayı kullanıcı yorumları, şikayetleri

Teff bitkisi, içindeki zengin lif kaynağı nedeniyle metabolizmayı hızlandırıp, sindirimi kolaylaştıran ve bu vesileyle de zayıflamaya yardımcı olan bir maddedir. Sizler için teff bitki çayı ile alakalı biraz araştırma yaptık ve daha önce paylaşmış olduğumuz teff tohumlu çay kullanıcı yorumları sayfasında da belirttiğimiz üzere ürün hakkında detayları paylaşacağız. Kökeni Afrika olan bu bitki son zamanlarda başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok yerinde tercih edilmektedir.

Teff bitkisi nedir?

Teff bitkisi, anavatanı Etiyopya olan ve senede bir defa meyve veren, ufak taneleriyle öğütülmesi kolay, yumuşak ve tatlı bir bitkidir. O kadar küçük tanelere sahiptir ki dünyanın en küçük tahıl tanesi olarak bilinmektedir. Daha önce teff’in tadının kestaneye benzediğini söylemiştik. İçerisinde bulunan yüksek demir bulunuyor. Ayrıca lifli yapısı nedeniyle oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır.

Dilerseniz teff tohumlu çay kullanıcı yorumları linkine tıklayarak ürün hakkında daha fazla bilgiye, insanların paylaşmış oldukları teff şikayetleri veya önerilerine ulaşabilirsiniz.

Teff tohumu ile neler yapılır?

Teff ile yapılacak o kadar çok şey var ki en pratik yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi ekmektir. Teff tohumu ile ekmek mayalayabilir, yemeklerinizin içine katabilir hatta salatada bile kullanabilirsiniz. Bunun için Google’a teff bitkisi yemek tarifleri diye yazdığınızda karşınıza onlarca yemek tarifi çıkacaktır. Dileyenler çayını yaparak tüketebileceği gibi süte karıştırıpta içebilirsiniz. Geniş bir kullanım alanı vardır. Fiyatı biraz yüksektir. Toz halinde bulmanız maalesef şimdilik zor olsa da imkansız değildir.

Teff kullanıcı yorumları
Teff kullanıcı yorumları

Teff bitkisi tohumu kullananlar

Önceki inceleme yazımızda teff bitkisi ve zayıflama çayı hakkında detaylı bir şekilde bilgileri aktarmıştık. Dilerseniz yukarıdaki linke tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ise teff bitki çayı kullananlar, ürün hakkında memnun kalıp kalmadıklarını paylaşıyorlar.

Birçok ünlü isim Youtube’da teff bitki çayı içerek formda kaldıklarını, kilo vermekte yardımcı olduğunu videoya çekip, paylaşmışlar. Siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce teff bitki çayı gerçekten işe yarıyor mudur?

4 Yorumlar
 1. Ti diyor

  Eeee neden kimse teff çayı ile alakalı bir şey yazmamış? Ben de almak istiyorum ne yapsam acaba?

 2. uygur diyor

  Ben kullandim gayet guzel bir urundur kilo vermeye baslayinca sizlere haber verecegim takipte kalin

 3. Kübra diyor

  Merhaba kızlar 2 aylık bebeğim var malum doğum kiloları da can sıkıyor ben de çok duydum teff tohumu bitkisini kullanırsam bebeğime zarar verir miyim? Nasıl kilo verebilirim? Doğum kilolarından kurtulmak istiyorum. Çok teşekkürler şimdidedn.

 4. Anastasya diyor

  Kullandım kilo veremedim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.