Bankacılık

TEB Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Hakkında Şikayet

Tarih:

Merhaba. Kardeşimin 3000 TL’lik TEB Bankası kredi kartı vardı. Geçtiğimiz yıl diğer kardeşim tarafından kardeşimin kartı kullanılmış ve 3000 liralık bir borç oluşmuş. Küçük kardeşim bu borcun 1000 lirasını ödemiş fakat 2000 liralık bir borcu kalmış. Bunu da ihmal etmiş, korkusundan da söylememiş. Gel zaman git zaman kredi kartının sahibi olan kardeşim işe başladı ve ilk maaşını almaya başladıktan sonra kendisine bir uyarı yapıldı. Maaşının bir kısmı kesintili olarak verilecekmiş ve bunun için oturup anlaşma yapmaları gerekiyormuş.

Sonrasında TEB Bankası müşteri hizmetlerini arayan kardeşime kartının borcundan dolayı icralık olduğunu ve avukata verildiği belirtilmiş. Bu konuda yapacakları bir şey olmadığından avukatıyla görüşmesi gerektiği ifade edilmiş. Kardeşim ertesi gün avukatı aradığında telefona çıkan kişi kendisine borcunun olduğunu, ödemeyi yapacağı taktirde indirim yapılıp, taksitlendirme yapılacağını fakat yarın tekrardan araması gerektiğini söylemiş. Bu arada avukatın adı ise Serdar Polat’tır. Kardeşimin aldığı maaş belli. Borç şu anda toplamda 6500 TL olmuş durumda. Ana borç ise 2000 TL’dir.

Bir sonraki gün yine avukatlık ofisini arayan kardeşim bu parayı ödemenin mümkün olmadığını, kendisine borcu ödeme noktasında yardımcı olunması gerektiğini söyledi. Telefona çıkan yetkili kişi sadece 1500 TL’lik bir indirim yapılabileceğini, bunun dışında bir indirimin olmayacağını söylemiş. Ayrıca borcun 2500 TL’lik kısmını yani yarısını öderse geriye kalan borcun da taksitlendirileceğini belirtmişler. Zaten kardeşimin almış olduğu maaş asgari ücret. Yani 1100 TL. Bu borcun yarısını ödemesi için 2 aydan fazla çalışıp, bir şey yiyip içmemesi gerekiyor. Bu da mümkün değildir. Durumunu defaatle avukata anlatan kardeşime her defasında aynı şeyleri söyleyip zor duruma sokuyorlar.

TEB Müşterileri Mağdur Ediyor

Kardeşim borcunu ödemek istemeseydi bu kadar peşine düşmezdi. TEB Bankası müşterilerini neden bu kadar mağdur ediyor. Kaldı ki ortada kasıtlı işlenen bir durum yok. Yani diğer kardeşimin ablasından izinsiz kullandığı kartın borcundan dolayı bunlar yaşanmış. Kredi kartının sahibi olan kardeşim ise bu türlü işlerle fazla uğraşan, ilgilenen biri değildir. Tek bir kredi kartı vardı ve o da acil durumlarda kullanmak için almıştı.

teb şikayetAvukata, ana parayla birlikte 3000 liralık faiz ve avukatlık masraflarını ödemek istediğini söyleyen kardeşim bunun için kendisine yardımcı olunmasını istese de avukatlık bürosundan kimse yardımcı olmayıp, ay sonuna kadar ödenmemesi durumunda haciz gönderilecektir diye tehdit ediliyor. Gelsin haciz memurları, evde zaten bir şey yok. Ülke olarak ekonomik sorunlar yaşıyoruz. Bizim evde alacakları bir televizyondur ki o da işlerine yaramaz, zararlı çıkarlar. Oysaki borcu 1 yıllık bir taksitlendirme yapsalar her iki tarafta daha fazla sorun yaşamadan bu olaydan kurtulur. Zaten bankanın, avukatın kaybedeceği bir şey yok. Kardeşim de her ay 400 lira ödeyerek bu sorundan kurtulmak istiyor ama yardımcı olunmuyor.

TEB Bankası Şikayet

TEB Bankasının bu konuda yardımcı olmasını rica ediyoruz. Bilmiyorum daha nereye ve kime yazacağım. Lütfen birileri sesimi duysun ve yardımcı olsun. Saygılarımla Metin K.

Kullanıcı Yorumları Kimdir?

Sitemizde ürünler ile alakalı olarak insanların merak ettiği sorulara yanıtlar verilmekte olup işe yarayıp yaramadıkları tartışılmaktadır.

1 Comment

  1. Metin

    23 Şubat 2017 at 04:17

    Bakın o kadar iletişime geçtik derdimizi anlattık ancak kimse yardımcı olmadı. Yazıklar olsun teb gibi bir bankaya ki müşterisi olduk. Teb ile çalışacaklarını duyurulur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.