Telekomünikasyon

Sahte TTNET Fatura için Şikayet

Tarih:

Daha öncede türkcell fatura ödeme servisi ile ilgili bir şikayet konusu yayınlamıştım. Şimdi ise sahte ttnet fatura ödeme servisi ile ilgili şikayetimi ve bana gelen maili sizlerle paylaşıyorum. Biliyorum yetkililer pek bir şey yapmayacak, sadece dikkatli olun diye uyarıda bulunacak ama ben üzerime düşeni yapmak zorundayım. Aslında ülkede dolandırıcılar, hırsızlar için adalet sistemi değiştirilip, anayasa ayaklar altına alınınca küçük dolandırıcılar içinde gün doğdu, fırsat oldu.  Bugün bir mail daha elime ulaştı. Güya TTNET faturamı ödememişim ve bu faturamı ödememi istiyorlar.

Adamlar işin profesyonel olduğunu göstermek için benim için bir hizmet numarası bile oluşturmuşlar. Olmayan TTNET hesabım için hizmet numaram ‘7162374613‘ şeklindeymiş. Merak ettim. Bana maili gönderen kişinin posta adresine bakayım istedim. Baktığımda ise detaytasarim.com sitesi üzerinden açılan bir mail ile bana bu mail gönderilmiş. Mail içerisindeki linklerin uzantılarına baktığımda ise saçma sapan bir adrese yönlendirmekteydi. Tabii ki tıklamadım.

Ekran görüntüsünü alarak sizlerle de paylaşmak istedim. Eğer elinize bu türlü mailler, SMS’ler vs.. ulaşırsa lütfen itibar göstermeyip, çöp kutusuna gönderiniz. Ya da dilerseniz savcılığa ülkede dolandırıcıların sayısı gittikçe artıyor. Bir şey yapmayacak mısınız diye mailinizi de göstererek şikayette bulunabilirsiniz.

ttnet fatura şikayet

Bu konuda en başta TTNET’in bir şeyler yapması gerekiyor. Bu işin peşine düşüp insanları kendi şirketlerinin adını kullanarak karayanları mahkemeye çıkarıp hesap sorması gerekiyor. Benim görevim sizleri uyarmaktı ve yaptımda. Eğer başınıza böyle bir olay gelirse lütfen linklere tıklamayın ve mailin geldiği yerin ttnet.com.tr ya da ttnet.com şeklinde olduğuna dikkat ediniz.

Metin Kılıç Kimdir?

Yıllarca www.kullaniciyorumlari.net sitesinin editörlüğünü yaptım. Bazı nedenlerden dolayı ara verdiğim çalışmalarıma yeniden devam etmekteyim. Amacım insanları kandırmaya çalışanlara fırsat vermemek ve vatandaşlarımızı uyarmaktır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.