Kargo - Nakliyat

Sahte PTT Gönderi Takip Maili Şikayet

Tarih:

Daha önce sahte türkcell maili ile alakalı bir şikayet konusu yayınlamıştım. Şimdi de sahte ptt gönderi takip maili geçti elime. Anlaşılan dolandırıcılar yine iş başında ve bunların önüne geçilemiyor. Bu yazımı yazmamdaki maksat sizleri bu türlü dolandırma, virüslü maillere karşı uyarmaktır. Sizin de başınıza bu türlü bir olay geldiyse yorum alanınıdan diğer insanlarla paylaşabilirsiniz.

Öncelikle şu iyi bilinmelidir ki kurum ve kuruluşlar sizlere mail göndereceklerse resmi internet sitelerinin uzantısını barındıran mail adresleriyle gönderim gerçekleştirirler. Yani saziye@viperainsaat.com gibi alakasız mail adreslerini kullanmazlar ve bu yasal da değildir. Öte yandan PTT gibi bir firmanın internet sitesinin uzantısı .gov ile bitmektedir. Buna da ayrıca dikkat etmek gerekiyor.

Kaldı ki gönderilen mailde linke tıkladığınız zaman sizi saçma sapan, tıkladığınızda aktif olabilecek virüslerle dolu sitelere yönlendirmektedirler. O virüsler bilgisayarınıza bulaştığı andan itibaren kişisel bilgileriniz başkalarının eline geçmiş demektir. Kredi kartı bilgileriniz, resimleriniz, videolarınız, özel dosyalarınız hasılı aklınıza gelebilecek her türlü şey tehlikededir.

ptt gönderi takip şikayet

PTT gibi köklü bir firmanın bu konuyla ilgilenmesini, kendi adını kullanarak milleti dolandıran, kandıran bu insanlara bir yaptırımda bulunmasını umud ediyorum. Yukarıda paylaştığım resimde siyah hatlarla belirttiğim alana dikkat ediniz. Mail adresi PTT’nin internet sitesi dışında bir sitedir. Adres değişikliği formuna tıkladığınızda ise az önce bahsettiğim sitelere yönlenmektesiniz. Siz de bu konu hakkında neler düşündüğünüzü diğer insanlarla paylaşmak istemez misiniz?

Metin Kılıç Kimdir?

Yıllarca www.kullaniciyorumlari.net sitesinin editörlüğünü yaptım. Bazı nedenlerden dolayı ara verdiğim çalışmalarıma yeniden devam etmekteyim. Amacım insanları kandırmaya çalışanlara fırsat vermemek ve vatandaşlarımızı uyarmaktır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.