Zayıflama

Ramazanda Zayıflama Hapları Kullanmak

Yazar:

Tarih:

Bir kere daha Ramazan ayına ulaştırdığı için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Kardeşliğin, birlikteliğin biraz daha arttığı ve insanların bir birlerine daha yakın olduğu bu kutlu zaman diliminde Ramazan öncesinde başladığımız şeyleri devam ettirebilir miyiz sorusu da kafalarımızı kurcalamaya başladı. Bunlardan bir tanesi de zayıflama hapları ile alakalıdır. Bir çok kişi ramazanda zayıflama hapları kullanmak oruca zarar verir mi? Orucu bozar mı diye soruyorlar.

Aslında bunun cevabı çok basittir. Orucun bozulup bozulmaması ile alakalı oruçlu iken kullanılmayacağından dolayı orucu bozmaz. Yani sahurda yedikten sonra sorun olmaz. Fakat şöyle bir şey var ki zayıflama ürünleri genel olarak metabolizmayı hızlandırdığından dolayı oruçlu olduğunuz zamanlarda normalin çok üstünde acıkmanız, halsiz kalmanız söz konusu olabilir. Bu nedenden ötürü zayıflamak isteyenlerin Ramazan ayında dikkatli olması tavsiye ediliyor.

Ramazan ayından sonra da yapılması gereken bazı aktiviteler vardır. Bu aktiviteleri yapmak isteyen kişiler daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirler. Bunun için beslenme.gov.tr isimli resmi internet sitesinde bazı tavsiyelerde bulunulmuş. Bu site sağlık bakanlığı tarafından hazırlanmış bir site olup takip etmenizde yarar olabilir. Ramazan ayı sonrasında fiziksel aktivite başlıklı konuyu okumak için linke tıklayınız.

ramazan zayıflama hapları

Bir çok zayıflama ürünü satış sitesinde ramazan ayında rahatlıkla ürünleri kullanabilirsiniz diye yazmaktadır. Bu doğru olabilir fakat gün içerisinde tuttuğunuz orucu riske atmamak için bir müddet ara vermenizde yarar vardır. Yine de bu konuyla alakalı en sağlıklı bilgiyi diyetisyenlerden alabilirsiniz.

Ramazanda Beslenmeye Dikkat

Bir diğer önemli konuda ramazan ayında fazla kilo almaktır. Bu çok önemlidir. Ramazan ayında evimizde pişen güzel yemekler bizi cezbettiğinden dolayı çok fazla kilo almak söz konusu olabilir. İftar ve sahur arasında çok fazla zaman olmadığından dolayı hem iftarda hem de sahurda yemek yiyip mideyi yormak hem sağlık açısından hem de kilo alma noktasında risklidir. Bu nedenle iftar vaktinde az yemek yiyip kendimizi zorlamamak gerekiyor. Zaten gün boyu aç kalmanın vermiş olduğu aç gözlülükle yemekleri yedikten sonra genel olarak bir rahatsızlık hissediyoruz. Bunun olmaması için az az yiyip dengeli beslenmeye özen göstermemiz gerekiyor.

Elif Kaya Kimdir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.