Ulaşım

Osmangazi Köprüsü Geçiş Fiyatı ile Şaşırttı

Yazar:

Tarih:

İzmit Körfezinde yapılan asma köprünün adı Osmangazi Köprüsü olarak belirlendi. İstanbul – İzmir arasını 4 saate indirecek olan osmangazi köprüsü geçiş fiyatı ise duyanları şaşırttı. İlk önce duyduğumuzda bize de çok tuhaf gelmiş ve bir şaka olabileceğini düşünmüştük. Fakat sonradan araştırdığımız zaman gerçekten de köprünün geçiş fiyatının 35 doları + KDV olduğunu öğrendik. Bu da günümüz dolar kuruyla hesaplandığı zaman yaklaşık olarak 120 türk lirası yapmaktadır.

Biz bir araştırma yaptık ve İstanbul-İzmir arası uçak bileti fiyatlarını araştırdık. İnanmayacaksınız ama İstanbul’dan İzmir’e uçmak KDV dahil 68,99 TL’dir. Biz buna düz hesap 69 TL dersek yaklaşık 50 lira köprü fiyatından daha ucuza denk gelmektedir. Elbette köprünün yapılmasına, hizmetlerin yapılmasına dediğimiz bir şey yok fakat fiyatların bu kadar fahiş olması doğrusu bizi endişelendiriyor.

Dünyadaki diğer köprü fiyatlarına baktığımız zaman ücresiz geçişten 8-10 dolara kadar değişmektedir fiyatlar. Fakat osmangazi köprüsü geçiş fiyatı 35 dolar + KDV olunca milletimize yazıktır demekten alamıyoruz kendimizi. Bu fiyatın böyle olmasında köprünün ihale usulü yapılmasının etkili olduğunu düşünmekteyiz.

osmangazi köprüsü geçiş fiyatı ve uçak bileti fiyatları

Evet değerli ziyaretçiler. Osmangazi Köprüsü geçiş fiyatı sizlerin de bildiği üzere bu şekildedir. Yukarıda bir havayolu firmasının İstanbul-İzmir uçuş fiyatını da görmektesiniz. Bu konuda sizler ne düşünmektesiniz? Sizce bu fiyat normal midir? Yoksa 20-30 türk lirası gibi bir fiyatın yeterli olacağını mı düşünmektesiniz?

Elif Kaya Kimdir?

1 Comment

  1. Selim

    26 Nisan 2016 at 06:44

    Bizim insanımız bu şekilde sessiz kaldıkça bu türlü şeyleri daha çok görürüz. Bugün bir arkadaşımla bu konuyu tartışırken adam bana ‘siz de bir şeyi beğenmiyorsunuz. adam ne yapsa eleştiriyorsunuz’ diye söylendi. Zannedersem o sanıyor ki bu eleştirileri biz kendi çıkarımız için istiyoruz. Oysa ki bu fiyatların düşürülmesi İstanbul’dan İzmir’e giderken 120 TL ödemek zorunda kalacak olan herkesi kapsıyordu. Diğer eleştirilerimiz de diğer hizmetlerden istifade edecekler içindir…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.