Ulaşım

İstanbul’da UBER Taksi Kullananlar

Yazar:

Tarih:

Şu anda new york, california ve diğer dünya kentlerinde aktif olarak kullanılan UBER, Türkiye’de de aktif oldu. Bildiğim kadarıyla sadece istanbul içinde aktif olarak taşımacılık yapan UBER diğer illerde henüz aktif olmadı. Ve zannedersem böyle giderse de istanbulda bile kullanımı yasaklanabilir zira taksiciler bu olaya isyan etmiş durumda. Türkiye’de gerekli yasal izinleri almayan ya da sağlamayan UBER’in araçları şu anda korsan olarak faaliyet göstermektedir. Zaten geçtiğimiz günlerde 900’e yakın aracına korsan taksicilik yapmaktan dolayı ceza kesilmiş. Aslında kesilen bu ceza UBER’e değil, direkt sürücüye kesiliyor ama netice itibariyle bu şekilde olduktan sonra insanlar UBER’i kullanmaya çekiniyorlar.

Her ne kadar diğer dünya kentlerinde de taksiciler uber ve diğer firmalara karşı olsalarda bunun yasal zemini hazırlandığından dolayı bir sorun olmamaktadır. Mesela Amerika’nın tüm eyaletlerinde UBER resmi olarak hizmet verebilmektedir. Hatta sadece Manhattan kentinde on binlerce sürücüsü var dersem yanlış olmaz.

Neyse. Şİmdi bunların hepsini neden yazıyorum ve siz de neden okuyorsunuz diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Bu konuyu açmamın nedeni aslında İstanbul’da UBER kullanıcılarının düşüncelerini merak etmemdir. Bu vesileyle insanlar UBER hakkında bir fikir sahibi olacak ve merak ettiklerini de buradan sorabilecekler. Siz UBER’i hiç kullandınız mı yada kullanmayı düşünüyor musunuz?

Filiz Kaya Kimdir?

Recommended for you

1 Comment

  1. Funda

    14 Kasım 2017 at 13:25

    Merhaba. Bugün öğlen saat 13 sularında taksi çağırdım Uber den. Ramazan isminde bir şoför. Adama mesaj yazıyorum cevap vermedi ve 10 dk olduğum yerde bekledim. Baktım ses yok onun göründüğü caddeye doğru yürüdüm. 0535 954 98 57 numaralı telefondan aradı. Bulunduğu yerle alakam yok telefonumdaki konuma göre geldiğini söylüyor. Ve bu arada beni hastaneden doktor aradı acilen gelin diye o saat olmuş gecikiyorum. Dedim ki tamam siz gidin nerde olduğunuz belli bile değil. Adam bana ağzına gelen hakareti saydı kapadı. İşe yarayacaksa bu numarayı şikayet ediyorum. Fatik Silivrikapı bölgesi bu arada.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.