Sağlık

Emziren Anne Diyeti Yapanlar

Yazar:

Tarih:

Emziren anne diyeti nasıl olmalıdır? Öncelikle doğum yaptıktan sonraki ilk yarım saat içerisinde bebeğe anne sütü vermemiz gerekiyor. Bu bebeğin gelişimi için oldukça önemlidir. Zaten hastanede doğum yapmışsanız doktorlar ve hemşireler büyük ihtimalle size yardımcı olacaklardır. Velev ki unuttular, kimse size bir şey söylemedi o anda. Sizin bebeğinizi emzireceğinizi söyleyip onu emzirmeniz gerekmektedir. Bu hem anne için hem de bebek için çok önemlidir.

Malum gebelik döneminde epey kilo almış olacaksınız. Bu kilolardan kurtulmanız kolay olmasa da imkansızda değildir. Zaten bebeği emzirirken muhteşem derecede bir enerji harcayacaksınız. Enerjiyi süt yapmak için harcamış olacaksınız. Fakat bu dönemde yediklerinize de dikkat ederseniz otomoatik olarak kilo vermeye başlayacaksınızdır.

Burada dikkat etmemiz gereken husus şudur. Hem bebeği emzirip hem de kendi enerjinizi harcayacağınızdan dolayı normal kalori ihtiyacınız bebeğinki ile birlikte normalin 500 kalori üstündedir. Kahvaltınızı yaptığınızda proteinli gıdalar almalısınız. Fakat her yemeğe başlamadan önce su içmek çok önemlidir. Günde 3-4 litre su tüketmeniz gerekiyor.  Mesela kahvaltıda yumurta, zeytin, peynir ve ekmek olmalıdır.

Emziren Anne Diyeti Nasıl Olmalıdır

Emziren anne diyeti nasıl olmalıdır diye birçok hamile kadın sormaktadır. İşte emziren anne diyeti ile alakalı detaylar..

Öğle yemeğinde de iyi besleniyoruz. Mümkünse etli bir sebze yemeği tüketilmelidir. Mümkün değilse sorun değil. Bulgur ağırlıklı yemekler yiyebilirsiniz. Bu sütünüzün artmaıs içinde önemlidir. Arada yine taze meyve tüketebilirsiniz.

Emziren Anne Diyeti Yapanlar

Akşam yemeğinde ise baklagiller, tavuk ya da et mümkünse olabilir. Salataya ağırlık verilebilir. Eğer akşam yemeğinizi saat 8 gibi yapmışsanız gece saat 12 gibi bir şeyler atıştırmak sizi rahatsız etmeyecektir. Bu saydıklarımız emziren anne diyeti için önerilen gıdalardır. Siz de aşağıdaki yorum alanından emziren anne diyeti yapanlar başlıklı konuda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Filiz Kaya Kimdir?

1 Comment

  1. Kullanıcı Yorumları

    21 Şubat 2017 at 08:06

    Emziren anne diyeti ile alakalı kafanıza takılan tüm soruları bu başlık altından sorabilirsiniz. Lütfen emziren anne diyeti yapmadan önce paylaşmış olduğumuz videoyu izleyiniz. Sağlıklı ve güzel günlerin sizlerle olması dileklerimizle, hoşçakalınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.