Zayıflama

2016 Yazı için Zayıflama Tavsiyeleri

Tarih:

Nasıl kilo vereceğim? Zayıflamam lazım ama bir türlü olmuyor? Bu türlü soruları kendi kendinize sorarak psikolojik çöküntü yaşamayın ve çevrenize de yaşatmayın. Zira zayıflama denilen olay her ne kadar zor görünse de sanıldığı kadar zor ve imkansız değildir. Bunun için dünyanın parasını da harcamanıza gerek yoktur. Zira yapmanız gereken şey biraz azim, göstermeniz gereken şey ise sabırdır.

Öncelikle diyet yapmaya başlamanız lazım fakat internette paylaşılan “3 günde 7 kilo verdiren zayıflama diyeti” ya da “1 hafta 15 kilo verdiren katı diyet” gibi şeylere itibar etmeyiniz çünkü hem sağlıklı değildir hem de kalıcı hasarlara neden olabilirsiniz. İnsanlarımız arasında diyet denilince hiç bir şey yememe, bir şey içmeme beliriyor kafalarda. Oysa ki bu yanlıştır. İnsan metabolizmasının proteine de karbonhidrata da ihtiyacı var. Hatta belirli oranlarda yağ da alması gerekiyor. Bu yanlış düşünceyi bir kenara bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

zayiflama egzersizleri

Diyetisyene Danışabilirsiniz

Mümkünse eğer bir diyetisyene giderek gerekli incelemeler neticesinde size uygun diyet listesini almanız en sağlıklısı olacaktır. Günümüz Türkiye’sinde bir çok özel hastane de diyetisyenler bulunuyor. Hatta devlet hastanelerinde de diyetisyenler görev yapmaktadır. Özel ve ya Devlet hastanesi hiç fark etmez sağlık sigortanızla birlikte bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Para Vermeden Zayıflama

Bizim size tavsiye edeceğimiz zayıflama yöntemleri ise doğal yollardan ibaret olacaktır. Öncelikle her gün en az yarım saat egzersiz yapmanızı tavsiye edeceğiz. Bu egzersizleri evinizde yapabileceğiniz gibi spor salonlarında da yapabilirsiniz. Egzersizler arasında mekik çekme, sırt üstü yatarak ayaklarınızı yukarı kaldırıp yürüme, yine sırt üste yatarak ayaklarınızı ve başınızı bir birine doğru çekme gibi egzersizleri yapabilirsiniz. Bu egzersizleri yaparken üst üste yapmayınız. 5 dakika bu hareketleri yaptıktan sonra 2 dakika ara veriniz ve tekrardan 5 dakika yapınız. Bu şekilde 5 periyot yaparak göbek ve kalça yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu hareketleri uzun zamandır yapmayan insanlar için başlangıçta yapmak çok zor gelebilir ancak bir kaç gün yaptıktan sonra vücut alışacaktır.

zayıflama diyetleri

Yarım saatlik zayıflama hareketlerinin ardından mutlaka ama mutlaka en az yarım saatlik hafif tempolu yürüyüş yapınız. Yapabiliyorsanız eğer bunu 1 saate de çıkarabilirsiniz. Bütün bunları yaparken su içmeyi ihmal etmeyiniz. Zaten normal bir insanın günlük içmesi gereken su miktarının en az 2 litre olması gerektiğini uzmanlar söylemektedirler. Bol su tüketerek vücudunuzdaki yağların erime hızını hızlandıracak ve zararlı maddelerin dışarıya atılmasını kolaylaştıracaksınız. O nedenle bol su içmeyi ihmal etmiyoruz.

zayiflama hareketleri

Yukarıda paylaştığımız zayıflama hareketleri resimlerinde olan hareketleri de yapabilirsiniz. Bu yazımızı okuduktan sonra çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu konu ile alakalı olarak yorumlarınızı da zayıflama tavsiyeleri başlığı altından paylaşırsanız memnun olacağız.

Metin Kılıç Kimdir?

Yıllarca www.kullaniciyorumlari.net sitesinin editörlüğünü yaptım. Bazı nedenlerden dolayı ara verdiğim çalışmalarıma yeniden devam etmekteyim. Amacım insanları kandırmaya çalışanlara fırsat vermemek ve vatandaşlarımızı uyarmaktır.

Recommended for you

2 Comments

 1. Nergis

  25 Nisan 2016 at 22:39

  Doğru diyorsunuz da insan sabretmiyor işte. Başlıyorum güzel bir şekilde. 2 gün yaptıktan sonra sıkılıyor sonra da devam etmiyorum. Ondan sonra da bunalıma giriyor ve kendimi kötü hissediyorum. Yani hapları kullanmam lazım.

  • Kullanıcı Yorumları

   25 Nisan 2016 at 23:48

   Nergis hanım maalesef biraz sabır göstermeniz gerekiyor. Bizim fikrimizi soracak olursanız zayıflama haplarını kullanmamanızı tavsiye ederiz. Yine de karar sizindir elbette. İyi günler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlar ürünler hakkında merak ettiklerini kullanıcı yorumları sayfasında paylaşılan yorum ve şikayetlerden öğrenebiliyorlar. Bu sitede zayıflama, sağlık, kozmetik, elektronik, beyaz eşya, otomobil, resmi kurumlar ve daha bir çok kategoride ürün ve hizmet hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Siz de bir ürün satın almadan önce mutlaka yorumları okumalı ve www.kullaniciyorumlari.net sitesinde paylaşılan kullanıcı yorumlarına değer vermelisiniz. Daha da ötesi siz de satın almış olduğunuz ürünler ile alakalı insanlara memnun kalıp kalmadığınızı, eğer memnun kalmamışsanız neden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Eğer bu siteye fiber shake, lipo magnet, chia lif ya da başka bir zayıflama ürünü hakkında fikir sahibi olmak için geldiyseniz lütfen arama motorunu kullanarak ilgili sayfayı ziyaret ediniz. Fiber shake kullanıcı yorumları için arama motoru alanına fiber shake yazmanız yeterli olacaktır. Diğer ürünler için de sadece ürün adını yazmanız işinizi görecektir.Öte yandan www.kullaniciyorumlari.net sitesi hiç bir firma ile bağlantılı olmayıp tamamen bağımsız hareket etmektedir. Sitenin masraflarını karşılayabilmesi için Google Ads ya da başka reklam firmalarından reklam alarak giderleri karşılamaktadır. Sitemize sponsor olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.